Apartamenty Zielony Sołacz

Ruszyła budowa drugiego etapu inwestycji - Zielony Sołacz Tarasy

U zbiegu ulic Drzymały i Urbanowskiej rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji na Sołaczu. Powstaną tu trzy kameralne budynki. Projekt zostanie zrealizowany w II kwartale 2019 roku.

Ruszyła budowa drugiego etapu inwestycji - Zielony Sołacz Tarasy

Inwestycja Zielony Sołacz Tarasy położona jest przy spokojnej ulicy Michała Drzymały 17, w odległości zaledwie 200 metrów od niedawno oddanych do użytku Apartamentów Zielony Sołacz. Autorem projektu jest Studio Lisiak z Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A.


W trzech kameralnych budynkach inwestycji powstaną łącznie 74 mieszkania o powierzchni od 25 do 114 mkw. W obiekcie zaprojektowano duże przeszklenia, z oknami sięgającymi do samej podłogi. Kluczowe w całej koncepcji inwestycji było wykorzystanie atutów lokalizacji w postaci rozległej, pobliskiej miejskiej zieleni i dostarczenie mieszkańcom dodatkowej przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na ostatnich kondygnacjach budynków zaprojektowano kaskadowo ułożone tarasy, które w naturalny sposób schodzą w kierunku parku. Do mieszkań na niższych piętrach przynależeć będą przestronne balkony lub ogródki.


W inwestycji Zielony Sołacz Tarasy zaplanowano różne udogodnienia, w tym m.in. podziemną halę garażową, w której znajdą się również schowki na rowery. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy. Na terenie kompleksu powstanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki na rowery oraz plac zabaw. Inwestycja zostanie ogrodzona, a jej teren będzie monitorowany.